 |
Местный
|
|
Авто: Opel Vivaro
Дописи: 337
Вы сказали Спасибо: 22
Поблагодарили 73 раз(а) в 62 сообщениях
|
|
Местный
Авто: Opel Vivaro
Дописи: 337
Вы сказали Спасибо: 22
Поблагодарили 73 раз(а) в 62 сообщениях
|
Масловідбивач вентиляції картера Trafic 1.9
Мабуть більшість власників Trafic з мотором F9Q знають, що ефективність масловідбивача системи ВКГ цього мотора дорівнює 0%. Він конструктивно ніби і є, а реально не працює зовсім.
З чого все почалося. Турбіна була вся в маслі, по трубці зливу масла з неї йшов впевнений струмок масла, який далі розтікався по стику піддона, далі висіли каплі якраз в районі сальника КВ, і по кроншейну насоса ГУР в маслі був також і весь насос. Ще масло капало на внутрішню гранату ШРУСа, нею розбризкувалося по блоку. Також бігло масло між впускним колектором і головкою. Масло плавало в інтеркулері, його патрубках, впускному колекторі і системі ЕГР. На якомусь не дуже чесному СТО власника такого авто могли б "розкрутити" на ремонт турбіни, заміну сальника КВ, ремонт насоса ГУР, і можливо і на капремонт двигуна.
Зовсім правильним рішенням було б встановлення додаткового масловідбивача циклонного типу від вантажного Hyunday, або з Land Rover. Але витрачати 1300 грн не дуже хотілося. Вирішено було робити масловідбивач самостійно. В хазяйстві знайшовся непотрібний фільтр фірми Атлас для помякшення води для пральних машинок. Сіль була висипана. Чим цікавий цей фільтр, так це тим, що у нього з одного входу трубка йде аж до дна фільтру. В ній було посверлено кілька отворів, далі було зроблено два екрани з того, що буквально валялося під ногами, і під верх фільтру вставлена "шкрябка" з нержавійки. На кожному етапі фільтр продувався( це важливо) на вільну прохідність. Масловідбійник не має чинити аеродинамічного опору.
Результат роботи вийшов набагато кращий, ніж я розраховував спочатку. В інтеркулері, його патрубках, впускному колекторі, турбіні стало сухо. На всіх поверхнях мотору, де раніше були сильні потьоки масла зараз також сухо.
Кого зацікавить, що ще має бути всередині фільтра, пишіть. При потребі зніму фільтр з машини, і детально обфотографую.
Востаннє редагував Postdove: 27.07.2022 о 10:58.
|