Автоклуб БУСОВОД

Автоклуб БУСОВОД (https://busovod.ua/index.php)
-   Кузов та салон (https://busovod.ua/forumdisplay.php?f=89)
-   -   Герметизация сливного короба от воды Trafic (https://busovod.ua/showthread.php?t=13960)

Postdove 23.11.2023 20:07

Re: Відповідь: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Цитата:

Допис від vitos svp (Допис 469443)
Яким чином тоді виставляється положення розподільчих валів, відносто колінчастого вала?
Як відсутня шпонка, зачить є щось інше!!!! на торці вала/шестерні!

Там все просто. Існують спеціальні приспоби, щоб виставити в правильне положення. На Трафіку з мотором 2,0 так само, потрібна приспособа за 100 у.о.
П.С. Сьогодні прийшов сусід, попросив показати, як зняти трубку злива масла з турбіни на Рено Сценік, мотор F9Q, 1,9. А там не так як на Трафіку, на Сценік щоб відкрутити болти між турбіною і каталізатором треба знімати жабо, трапецію і панель дворніків. Причому лівий дворнік нормальний, а от до правого приєднаний ще якийсь важіль, у якого на іншому кінці є ще одна своя(тобто вже третя) оська. Ось там дійсно, без зйомника той дворнік не знімеш.

М'арк 24.11.2023 19:28

Відповідь: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Положення відносно колінвала виставляється , звісно, ланцюгом, або ременем, шпонка там ролі не грає абсолютно.
А положення шестерні на валу виставляється на заводі, з розрахунком, щоб туди не лазили. Приспособи, думаю є, але навряд чи сильно розповсюджені.

Добавлено через 4 минуты
Цитата:

Допис від Postdove (Допис 469444)
на Сценік щоб відкрутити болти між турбіною і каталізатором треба знімати жабо, трапецію і панель дворніків. Причому лівий дворнік нормальний, а от до правого приєднаний ще якийсь важіль

Мсьє розуміються на збоченнях ...

Postdove 24.11.2023 20:19

Re: Відповідь: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Цитата:

Допис від М'арк (Допис 469450)
А положення шестерні на валу виставляється на заводі, з розрахунком, щоб туди не лазили. Приспособи, думаю є, але навряд чи сильно розповсюджені.

Ще й як розповсюджені. Приспособи є на всі двигуни, в яких така система. Приспособи виготовляє Licota. Ось наприклад така приспособа на M9R, без неї цепок не поміняєш https://licota.com.ua/specialnyj-ins...ta-2037-licota
І серйозні СТО, що займаються певними марками двигунів мають такий інструмент в наявності. Також є оренда на OLX.



Цитата:

Допис від М'арк (Допис 469450)
Мсьє розуміються на збоченнях ...

Я те саме хотів написати... Фактично той важіль, то частина трапеції, яку всі нормальні виробники ховають під жабо. Але "нормальні" це не про французів.

vitos svp 24.11.2023 22:11

Відповідь: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
От цікаво, якщо я поставлю полумуфту насоса на конусній посадці без шпонки з привітним двигуном 2 000 кВт, то проверне ту полумуфту чи ні?

Postdove 25.11.2023 10:52

Re: Відповідь: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Цитата:

Допис від vitos svp (Допис 469453)
От цікаво, якщо я поставлю полумуфту насоса на конусній посадці без шпонки з привітним двигуном 2 000 кВт, то проверне ту полумуфту чи ні?


2000 кВт це 2 мегавата. На електровозах двигуни по 1 МВт. У тебе дійсно такий мотор?
А якщо мотор все ж таки 2000Вт, або 2 кВт. то вище писав про генератор Бош 80Ах24В це і є приблизно 2кВт. Але це короткочасне пікове навантаження. Оська циліндр 14мм, без конуса і без шпонки. Проверне, чи не проверне це залежить від якості обробки деталей.

М'арк 25.11.2023 19:32

Відповідь: Re: Відповідь: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Цитата:

Допис від Postdove (Допис 469452)
Ось наприклад така приспособа на M9R,

То не воно. Це для фіксації положення зірочок. А мова йшла про позиціонування шестерні на розпредвалу, якщо немає шпонки.

Добавлено через 2 минуты
Цитата:

Допис від vitos svp (Допис 469453)
то проверне ту полумуфту чи ні?

Цитата:

Допис від Postdove (Допис 469455)
Проверне, чи не проверне це залежить від якості обробки деталей.

То правильна відповідь.
Свердла товщиною в мою руку садяться на конус Морзе і їх не провертає. Уявляєш, який там момент ?

vitos svp 25.11.2023 20:38

Відповідь: Re: Відповідь: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Цитата:

Допис від Postdove (Допис 469455)
2000 кВт це 2 мегавата. На електровозах двигуни по 1 МВт. У тебе дійсно такий мотор?
...

так, 3 000 об/хв, 6 000 V.
Отримати повинні 1 грудня! Хвото викладу.
На валу двигуна циліндрична посадка d=120 мм, по насосу конічна d=95 мм

Добавлено через 17 минут
Цитата:

Допис від Postdove (Допис 469455)
...
Проверне, чи не проверне це залежить від якості обробки деталей.

H7/h6, Ra1,6, радіальне биття 0,02.

Добавлено через 38 минут
Цитата:

Допис від М'арк (Допис 469461)
То не воно. Це для фіксації положення зірочок. А мова йшла про позиціонування шестерні на розпредвалу, якщо немає шпонки.
...

Вірно пишеш! якщо позициювання по шпонці відсутнє (шпоночний паз зменшує міцність шийки вала, то повинно бути щось на торці шестерні.

Добавлено через 42 минуты
Цитата:

Допис від М'арк (Допис 469461)
Свердла товщиною в мою руку садяться на конус Морзе і їх не провертає. Уявляєш, який там момент ?

на конусах Морзе є хвостовик який передає крутний момент. В тебе ніколи свердла не випадали з конуса, особливо на виході свердла?

Postdove 26.11.2023 06:00

Re: Відповідь: Re: Відповідь: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Цитата:

Допис від М'арк (Допис 469461)
То не воно. Це для фіксації положення зірочок. А мова йшла про позиціонування шестерні на розпредвалу, якщо немає шпонки.

Так, з M9R приклад невдалий, але для позиціонування шестерні на розпредвалу, якщо немає шпонки приблизно такі самі приспособи.


Цитата:

Допис від vitos svp (Допис 469464)
якщо позициювання по шпонці відсутнє (шпоночний паз зменшує міцність шийки вала, то повинно бути щось на торці шестерні.

Старий фольксовський мотор 1,6 дизель. На шестерні ні шпонки, ні штіфта на торці розпредвалу немає.
Цитата:

Допис від vitos svp (Допис 469464)
так, 3 000 об/хв, 6 000 V.
Хвото викладу.
На валу двигуна циліндрична посадка d=120 мм, по насосу конічна d=95 мм

Нє, ну такій потужності звісно шпонка має бути. Розкажи будь ласка потім, як під`єднали. Мені теж цікаво.

vitos svp 02.12.2023 19:21

Відповідь: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Цитата:

Допис від Postdove (Допис 469469)
...
Нє, ну такій потужності звісно шпонка має бути. Розкажи будь ласка потім, як під`єднали. Мені теж цікаво.

Як і обіцяв:

https://i.postimg.cc/yNNXhGNR/IMG-20...07621-MFNR.jpg

2 000 кВт, 3 000 об/хв, 6 000V.

Передали вчора замовнику! Через пластичату муфту.

Як закінчать монтаж, зроблю фотку!

Postdove 07.12.2023 08:22

Re: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Ще про вали, шестерні, та шпонки. На днях довелось обслуговувати бензиновий мотор пежо EW10J4. Там на розпредвалах шестерні на шпонках. Зате, на колінвалі шестерня ГРМ плаваюча, навіть не на конусі, вісь просто циліндр. При заміні ремня штіфтами фіксуються шестерні на розпредвалах, колінвал зі сторони коробки. Накидується ремінь на всі шестерні і роліки, натягується. І плаваюча шестерня на КВ сама знаходить своє місце. Потім вона прижимається до КВ зовнішнім шківом під поліклиновий ремінь генератор/кондиціонер. Що цікаво, цей шків вже сидить на шпонці. Мотор досить старий, випускався з середини 90-х. Пежоп аргументує тим, що це зроблено для зручності заправки ремня. І правда, навіть з плаваючою шестернею досить важко завести ремінь на роліки. Що заважало зробити ремінь на 1-2 зуба довшим, і збільшити хід роліка? Французи...
Цитата:

Допис від М'арк (Допис 469450)
А положення шестерні на валу виставляється на заводі, з розрахунком, щоб туди не лазили.
...

Так треба лазити, при кожній заміні ремня, сальніка КВ, помпи, прокладки маслонасоса, яка досить часто тече річкою).

Sumrak 13.12.2023 16:31

Re: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Привіт.
Дякую, що підказали вище, знайщов рішення тимчасове _))
На Розеттці 198 грн)) Дуже якісна гума)

http://os1.i.ua/3/7/16282938_956043f6.jpg
https://os1.i.ua/3/7/16282939_f00778b0.jpg

Добавлено через 58 секунд
до весни докатаю_))) А що робити, нема гаражу))

Postdove 13.12.2023 18:56

Re: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Повидувайте воду з колодців форсунок і залийте туди якоїсь ATF-ки. Бо до весни корозія буде робити свою справу. А форсунки ж відносно недавно знімалися. Є шанс, що їх ще раз можна буде нормально зняти.

Sumrak 14.12.2023 12:36

Re: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Цитата:

Допис від Postdove (Допис 469496)
Повидувайте воду з колодців форсунок і залийте туди якоїсь ATF-ки. Бо до весни корозія буде робити свою справу. А форсунки ж відносно недавно знімалися. Є шанс, що їх ще раз можна буде нормально зняти.

Дякую, води нема, Віталій, на нік Vuykо, все зробив як треба! Потім сухо і килимок оце ж поклав) вирішив поділитися)) бо всі сусіди, в кого бус - теж "плавають"
P.S. Що цікаво, було соромно сказати, що я крокодилом пластикову лівневку до скла вмантулив, не так зрозумів, 10 років ��..вже тому.. але нічого)) віддеремо!)
всім добра!

Postdove 14.12.2023 12:58

Re: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Цитата:

Допис від Sumrak (Допис 469501)
Дякую, води нема... Потім сухо і килимок оце ж поклав)


Нє-а. Форсунки знімались(наскільки я памятаю) влітку, восени були дощі. Достатньо одного дощу, щоб в колодці потрапила вода. Ци коврик поклали одразу після установки форсунок на місце?

Sumrak 15.12.2023 22:13

Re: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Цитата:

Допис від Postdove (Допис 469502)
Нє-а. Форсунки знімались(наскільки я памятаю) влітку, восени були дощі. Достатньо одного дощу, щоб в колодці потрапила вода. Ци коврик поклали одразу після установки форсунок на місце?

Ні, килимок потім, спочатку була плівка, все контролив, пам'ятаю, бо кинув палити 12.11)) Був сильний дощ, води злив з плівки ..жак. До того, за 2 дні був у Віталія, тобто контролюю. раніше забивав, 10 років їздив )) 2 форси знімав у нього ( писав в своїй темі, тут на фор) а перша мене спіймала на дачі за Пирятином))) Місцеві 6 діб виймали... Болото таке було на голові жах . я теж винен, підзабив, бо 3 машини в родині, бусяга тільки на дачу з дачи возить 90%> . .. Стільки було часу загерметизувати ... Так ні ..клятий город))) Буде мені наука. Якщо доживемо до весни - зроблю вже правильно)

Sumrak 10.04.2024 20:40

Re: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Цитата:

Допис від Sumrak (Допис 469494)
Привіт.
Дякую, що підказали вище, знайщов рішення тимчасове _))
На Розеттці 198 грн)) Дуже якісна гума)

http://os1.i.ua/3/7/16282938_956043f6.jpg
https://os1.i.ua/3/7/16282939_f00778b0.jpg

Добавлено через 58 секунд
до весни докатаю_))) А що робити, нема гаражу))



Всім привіт, зиму пережили та дощову весну)):meowth:
КовЙор - :D топ вихід!

Порадьте гермітос. селікон*??

Добавлено через 3 минуты
p/s/ в цьому році планую продавати .. мала здала на права, хоче щось на ат ... та розміру київських корок... :( реву....
наїздив аж 96 тис за 11 років) (зараз 229 т.)

Postdove 11.04.2024 09:30

Re: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Цитата:

Допис від Sumrak (Допис 469830)
Порадьте гермітос. селікон*??

Будь-який поліуретановий герметик для кузовних швів( він же для вклейки скла). Я купую АРР, десь біля 200 грн. Правда, якщо комусь доведеться потім знімати цю деталь, буде згадувати "добрим словом", бо герметик дуже міцний, і його можна тільки вирізати.
А знімати іноді доводиться, я наприклад, підварював стакан, довелося знімати і трапецію і цю планку також.

М'арк 17.04.2024 20:12

Відповідь: Re: Герметизация сливного короба от воды Trafic
 
Цитата:

Допис від Postdove (Допис 469834)
герметик для кузовних швів( він же для вклейки скла)

Ні, це різні матеріали. Хоча, для даної роботи підійде і той, і інший.


Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 12:48.

vBulletin 3.8.11 ; Copyright © 2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited
Переклад: © Віталій Стопчанський, 2004-2010
busovod_ua©