Автоклуб БУСОВОД

Автоклуб БУСОВОД (https://busovod.ua/index.php)
-   Двигун,паливна,єлектроніка (https://busovod.ua/forumdisplay.php?f=108)
-   -   Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V (https://busovod.ua/showthread.php?t=13549)

yura-lviv 11.03.2014 22:39

Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
[B]Прошу допомоги, прочитав багато форумів, об'їздив купу сервісів, зарядив більше 10 тис.грн - результату "0" Прошу вибачення за довгий вступ - не хочу деталі упускати.
Суть проблеми. Купив "свіжак" Citroen Jumpy 2010 р.в з бельгії у вересні 2013. Оригінальний 100% пробіг 190 тис. На наступний день після покупки з ранку завелась з детонацію двигуна (мотором кидало 10-15 сек а потім все в нормі) і йшов голубий дим напроязі 20-30 сек. Всі наступні дні ситуція поворялась та погіршувалась. Чим на дворі ставло холодніші тим важче стала заводитсь, довше троїти та довше диміти.
1. При темпиратурі нижче +10 заводиться за 5 і більше секун роботи стартера
2. При нижче +5 заводиться за 3-5 разом з роботою стартера в 10-20 сек. При чому мотор ніби хапає і відразу глохне. Я заводиться то таке враження що він двоїть потім троїть а потім вже норм. При чому під час заводки деколи іде білий дим а деколи голубий.
3. При "0" і нижче завезти нереально.

За умови, якщо мотор прогрітий або який час працював заводиться з пів оборота і без диму. Якщо мотор остив (простояла машина більше 2-3 год) заводиться також безпроблем, але вже появляється добра хмарка голубого диму, з запахом незгорівшої соляри та тимчасова детонація дивгуна. Всі симптоми 1, 2, 3 зявляються після довготривалої стоянки - тобто на кожен ранок.
Також, на холодний мотор або в холодну пору (+10 і нижче) в діапазоні роботи двигуна від 1.0 до 2.0 тис. оборотів при нагрузці (розгін або їзда під гору) є сильний стук мотора (думаю поршень).

Через який час я зрозумів, що мотор бере до х..а масла (1-1,5л/тис.). Провірили настенді турбіну - все супер. Поміряли картерні гази - 180. По словах кількох мотористів проблема у порневій + можливо через це і проблема з заводкою. Прийняв рішення робити мотор.
Під час ремонту виявили: убіті сальники, розбиті направляючі клапанів, закоксовані кольца, та зношені 2-гі компресійні кольца. Виробітки в циліндрах "0", легка царапина в одному циліндрі. Циліндри шліфанули, нанесли хон, шліфанули голову (була рівна), кинули стандарні кольца, поміняли з направляючими клапана та сальники, свечі накала. Мотор зібрали. Результату майже нуль:oh:. Всі ті ж проблеми з заводкою правда масло вже не бере:). Незнаю, може щось пропусли або не замітили. Правда тепер ніби (а може він і був,просто зараз став ще більш відчутним) добавився цокот (дзвінки шелест) мотора, при чому він іде зі сторони 4-го цилідра (біля шківа). Є підозра, коли мотором кидає то не працює форсунка на 4-му циліндрі - коли знімаєш фішку з форсунки, немає зміни в роботі двигуна.

Був на кількох дизель сервісах (в тому числі на офіціалі), всі розводять руками:
1. Комп діагностика - помилок немає
2. Клапан ЕГР - глушили, без змін
3. Міряли на холодну компресію - у всіх 22-24, правда в одному циліндрі довго накачували, але можливо це не герметично підєднали
4. тиск в рампі - норма
5. свечі накала - є живлення на релюхі і вона клацає
6. вшидкість розкрутки двигуна стартером в нормі, але пробував з толкача заводиться так само х..во та мотором кидає
7. всі мітки норма
8. фосунки провіряв на стенді на БОШ Сервісі (форсунки пєзо, сіменс)
9. по компі, всі можливі заміри, температурні та повітряні датчики в нормі.
10. По новому заливали стандартну провшику - пуск без змін, але на початку пропало клацання (в діапазоні 1.0-2.0 тис.об.), мотор став мякше працювати, але за пару днів як комп адаптувався, все вернулось на свої (клацання та стук мотора).
11. була замічена така штука, в момент роботи стартера і коли мотор не хапає ми підключали пуско-зарядне або другу,паралельну АКБ і о чудо мотор, мотор хапає практично відразу - ніхто не може дати тому феномену логічного пояснення (можливо іде просадка напруги)
12. Став повністюновий АКБ - без змін. Зміни при двох акумуляторах

Можливості підставити інші робочі форсунки або інший ЄБУ немає. Мотористи сходяться на "мозли".

Можливо я все не описав, двоніть 067_314_33_60 (юра) більш детально розкажу

Хто зможе встановити причину або допоможе порадую буду вельми вдячний, в плоть до фінансової винагороди.

Diesel-Studio 11.03.2014 22:53

Re: SOS Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
А с утра(когда с твоих слов плохо заводится) на АКБ замеряли напряжение на предмет просадки???
Может чтото на себя берет(типа стартер,генератор) и идет просадка АКБ и в момент запуска ему нехватает импульса.

yura-lviv 11.03.2014 23:25

Re: SOS Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
Цитата:

Допис від Diesel-Studio (Допис 231805)
А с утра(когда с твоих слов плохо заводится) на АКБ замеряли напряжение на предмет просадки???
Может чтото на себя берет(типа стартер,генератор) и идет просадка АКБ и в момент запуска ему нехватает импульса.

Просадка є, при роботі стартера напруга падає до 9,5-10,5V. Але ж при заводці з толкача просадки немає!!!
І відповідно, при заводці на теплу також немає.
Замітив, ще таку штуку, що всі проблеми з детонацією, поганим стартом, димком появляються тоді, коли при включеному запаленні загоряється на щитку "спіраль свеч накала". Вона навіть появляється і гасне (релюха спрацьовує) при +10.
Я навіть пробував заводити при +3 без "свечей накала" (витягнув розємз релюхи), що цікаво, щозаовдилась вона однаково х...о - в мене вжезакрадається думка, що свечі не догріває (на них попадає не 12V а скажімо V) - не можу до них допратись, щоб заміряти напругу прямо на свечі

Diesel-Studio 12.03.2014 08:47

Re: SOS Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
Цитата:

Допис від yura-lviv (Допис 231810)
Просадка є, при роботі стартера напруга падає до 9,5-10,5V. Але ж при заводці з толкача просадки немає!!!
І відповідно, при заводці на теплу також немає.
Замітив, ще таку штуку, що всі проблеми з детонацією, поганим стартом, димком появляються тоді, коли при включеному запаленні загоряється на щитку "спіраль свеч накала". Вона навіть появляється і гасне (релюха спрацьовує) при +10.
Я навіть пробував заводити при +3 без "свечей накала" (витягнув розємз релюхи), що цікаво, щозаовдилась вона однаково х...о - в мене вжезакрадається думка, що свечі не догріває (на них попадає не 12V а скажімо V) - не можу до них допратись, щоб заміряти напругу прямо на свечі

С толкачя,это совсем другое...
Такой просадки быть не должно,искать надо что на себя берет,скорее всего это стартер....Если просадка появляется на момент запуска то однозначно стартер,если просадка АКБ уже есть перед моментом запуска то чтото другое....
А массу на двигателе смотрел,все нормально???

yura-lviv 12.03.2014 10:56

Re: SOS Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
Цитата:

Допис від Diesel-Studio (Допис 231828)
С толкачя,это совсем другое...
Такой просадки быть не должно,искать надо что на себя берет,скорее всего это стартер....Если просадка появляется на момент запуска то однозначно стартер,если просадка АКБ уже есть перед моментом запуска то чтото другое....
А массу на двигателе смотрел,все нормально???

Просадка тільки в момент запуску (роботи стартера), але тоді б мала нормально працювати після запуску та з толкача мала заводитись з пів тика, + не було би залежності від навколишньої температури та від часу простою

yura-lviv 15.03.2014 21:43

Re: SOS Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
Що, більше ні в кого немає ідей?:oh:
Появився, ще один симптом - при плавному розгоні почала відключатись турбіна (надув іде ривками або взагалі немає). При цьому час від часу вибиває помилку датчика надуву турбіни (по комп'ютеру показує "коротке замикання + датчика надуву турбіни"). Особливо, ця помилка вибиває при розручуванні мотора до 3-3,5 тис. оборотів (засвічується чек і вибиває на табло помилку depollution system faulty). При заданих оборотах, турбіну (а тако враження що і подачу палива) вирубує повністю. На менших оборотах (1,8-2,5) нагнітання турбіни іде провалами і при цьому помилок не вибиває.
Я на днях, попробую підставити інший датчик, але я все більше схилюсь до проблеми з блоком управління двигуна

Николай 19.03.2014 18:18

Re: Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
Ищи проблему по электрике, мож и сам комп

yura-lviv 10.04.2014 23:41

Re: Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
Поміняв блок управління. Пропали глюки з датчиком надува
Ще поміняв рокера та гідрокомпенсатори. Нічого не змінилось.
Дальше залишився "шелест" біля 4-го цилідра (напевно "натяжитель" ланцюга або сам ланцюг - буду ще його міняти).
Зараз залишились два виражені симптоми:
1. Поганий старт холодного двигуна, після того як він все ж таки завівся йде підтроювання та дим (білий або голубий)
2. Цокот клапанів (поршнів) на холодний (або не повністю прогрітий) мотор при їзді під нагрузкою (розгін або рух під горку).
Буду пробувати підставляти іншу "мішень" з датчиком.
Які в кого є ще варіанти?

SUVOROV 11.04.2014 16:06

Re: Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
Цитата:

Допис від yura-lviv (Допис 239571)
Поміняв блок управління. Пропали глюки з датчиком надува
Ще поміняв рокера та гідрокомпенсатори. Нічого не змінилось.
Дальше залишився "шелест" біля 4-го цилідра (напевно "натяжитель" ланцюга або сам ланцюг - буду ще його міняти).
Зараз залишились два виражені симптоми:
1. Поганий старт холодного двигуна, після того як він все ж таки завівся йде підтроювання та дим (білий або голубий)
2. Цокот клапанів (поршнів) на холодний (або не повністю прогрітий) мотор при їзді під нагрузкою (розгін або рух під горку).
Буду пробувати підставляти іншу "мішень" з датчиком.
Які в кого є ще варіанти?

Цитата:

Допис від yura-lviv (Допис 231801)
об'їздив купу сервісів, зарядив більше 10 тис.грн - результату "0"

Жаль что ничем тебе помочь не могу! Я слегка в шоке... Не хило ты на деньги "линяешь", и все бес толку...

Ключик 11.04.2014 19:59

Re: Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
Цитата:

Допис від yura-lviv (Допис 239571)
Цокот клапанів (поршнів) на холодний (або не повністю прогрітий) мотор при їзді під нагрузкою (розгін або рух під горку).

а не розпилювачі це на форсунках? в мене так цокотіла форсунка, при різкому розгоні, при нагрузці - звук був подібним як клапана в жигулях цокотять коли заправляєш поганий бензин.

Laimen 15.11.2016 19:22

Re: Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
Така ж проблема як описує топік. Вже зізвонився-побалакали. Хлоп міняє двигун:oh:
Мені порадив почати з свічок..

Григорий Саныч 16.11.2016 06:44

Re: Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
А попробуй дмвр покинуть другой ....исправный... Если он гыкнул на холодную очень плохо заводится,и дым будет,но диагностика может этого не показать... Если найдеш в нете параметры которые должны быть на дмвр можешь мультиметром сам проверить

Laimen 21.11.2016 12:54

Re: Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
Так читаю, вроде ж наоборот-при горячем плохой пуск,если не исправен дмвр..

Bircha 21.11.2016 19:43

Re: Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
ДМРВ на запуск не влияет никак потом да типа нет реакции на педальку и тд так то все байки,
Цитата:

Допис від Laimen (Допис 394392)
Така ж проблема як описує топік.

Все кроме кушет масло неисправна топлевная без вариантов на 90%

LuCK 29.12.2016 15:09

Re: Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
коллеги тут такая ситуация.. недавно при утренней заводке на табло написало "Вода в дизельном фильтре". Вскрыл пластиковый корпус фильтра, там самая обычная солярка…на дне чуточка какого-то мусора, воды не видно. Фильтр менял пару тысяч назад…
При всем этом машина НЕ ЗАВОДИТСЯ.
Мои действия:

1. Откачал всю соляру с корпуса, поставил фильтр обратно. Закачал грушей соляру. Не заводится ( не самостоятельно, не с буксира).
2. Следующий этап — замена топливника. После замены фильтра на новый ничего не изменилось, крышку корпуса сушил, продувал на шиномонтаже. Эффекта нету, движок не заводится, 5-6 секунд стартер крутит и после этого стартер сам вырубается.
3. Снимал трубки на подачу подачу ДТ к форсункам...выгонял воздух. Но ничего толком с этого не получилось, дизель так и не пошел. Тягал и на шнурке. Результатов ноль.
4. Сегодня буду менять грушу на подкачку ДТ, а то есть подозрения что через нее идет подсос воздуха.
К самому ТНВД еще не подлазил... может еще там где воздух можно спустить.

kruk 29.12.2016 16:10

Re: Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
Если долго была вода в фильтре - могла попасть в тнвд и угробить плунжер.

LuCK 29.12.2016 17:10

Re: Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
дело было так: вечером машину загнал в гараж, а на утро появилась зловещая надпись и отказ заводится.
Уже и с помощью эфира пробовал завести, торохтит пол-секунду и все, вырубает всю систему. Барабашка.

Cem 29.12.2016 19:16

Re: Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
О, посмотрел откуда ты, и ..... У вас там дорог нет, яма на яме, может в машине есть клапан аварийного отключения топлива, вот он и сработал /чисто предположение/

PavelV 29.12.2016 21:13

Re: Проблема с запуском холодного двигателя 2.0 HDI 16V
 
LuCK,для початку чистити паливну... і сушити а потім прокачувати...
робили Експерта теж не могли допетрати, а виявилось (там ще 1.9 тракторний) кривувати кришка корпуса паливного фільтра і смоктало повітря...

Цитата:

Допис від Cem (Допис 398297)
может в машине есть клапан аварийного отключения топлива, вот он и сработал /чисто предположение/

тоді були б інші матюги а не "вода"


Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 11:21.

vBulletin 3.8.11 ; Copyright © 2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited
Переклад: © Віталій Стопчанський, 2004-2010
busovod_ua©